RUS UKR ENG
Дайджест культурних подій | Дайджест культурних подій за січень 20134 січня у Краснодонській центральній міській бібліотеці провели літературно-мистецьку композицію «Чудодійність різдвяної радості».

6 січня пройшла зустріч «Святвечір. Багата кутя» в українському культурному центрі «Калина» при ПК ім. «Молодої гвардії» Краснодону.

8 січня у торговому центрі «Аврора» Луганська відбувся незвичайний «Різдвяний флешмоб-2013». Всеукраїнська акція, присвячена святкуванню Різдва Христового, проводиться вже третій рік за ініціативою Синодального відділу УПЦ (МП) у справах молоді разом з єпархіальними молодіжними відділами та молодіжними православними організаціями. Підтримала флешмоб і Луганська єпархія. Близько півсотні православних християн - жителів Луганська різних віків - зібралися, щоб разом хором заспівати відому різдвяну пісню «Син Божий народився!». Усіх учасників об'єднало бажання розвиватися духовно.
У ПК ім. «Молодої гвардії» м. Краснодону представили пізнавальну годину до 115-річниці з дня народження українського поета Володимира Сосюри «Любіть Україну». У бібліотеці-філії №1 підготували літературний портрет «Незабутній і невмирущий Сосюра». У Центральній міській бібліотеці провели літературну вікторину «Велетень духу і таланту» до 175-річчя українського поета Василя Стуса.

9 січня у Краснодонській центральній міській бібліотеці презентували поетичний портрет «Володимир Сосюра: представник високого поетичного світу».

10 січня в відділі краєзнавчої інформації ЛОУНБ ім. Горького відкрилася виставка «Доле моя, чорно-біла» до 115-ї річниці від дня народження Володимира Сосюри. Письменник був закоханий у свій край, свідченням цього є твори, присвячені улюбленому шахтарському краю. На виставці представлено книги про життєвий і творчий шлях, архівні матеріали, інтернет-ресурси.

11 січня відзначає свій 70-річний ювілей талановитий педагог, лектор-музикознавець, музичний критик, провідний спеціаліст в галузі музичного мистецтва - член Національної Спілки композиторів України, доцент Луганської державної академії культури і мистецтв Євгенія Міхальова. Як музикознавця Євгену Міхальова знають у всіх філармонічних залах України: у своїй багаторічній музичній кар'єрі вона готувала програми з державними оркестрами України, Латвії, Вірменії, симфонічним оркестром Бі-Бі-Сі (Великобританія), постійна учасниця численних наукових конференцій, член оргкомітету всеукраїнських конкурсів - ім. династії Воєводіних, ім. БогодараКоторовича, а також незмінна ведуча конкурсів академічної музики, заснованих в Луганській державної академії культури і мистецтв, основних програм академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та організованого нею Молодіжного симфонічного оркестру та унікального проекту, який теж є її дітищем - дитячої філармонії «Ровесник».

14 січня в Центрі російської культури і літератури ЛОУНБ ім. М.Горького відбулася презентація книги про Тетяну Снєжину «Нехай мене віднесуть білі лебеді...». Автори книги - Юрій Кукурекін і Володимир Ушкал. Вони обидва мають медичну освіту і займаються лікарською діяльністю, а ще пов'язані з творчістю і випускають власні книги. Презентація книги, присвячена талановитій луганчанці Тетяні Снєжиної, зібрала бібліотечних і музейних працівників, письменників, поетів, літераторів, краєзнавців, діячів культури. На вечорі можна було почути авторські вірші, прочитані студентами, а також послухати бардівські пісні у виконанні лауреата літературної премії ім. Т.Снєжіної Міжрегіональної спілки письменників України (МСПУ) Михайла Квасова. Прозвучав романс на слова члена МСПУ Миколи Меженіна у виконанні Анни Ковальової, присвячений Тетяні Снєжиної та її коханому, продюсеру Сергію Бугайову.

 З 14 січня по 4 березня кафедра менеджменту Луганської державної академії культури і мистецтв оголосила конкурс «Юний Art-менеджер». Конкурс проводиться для виявлення найбільш талановитих школярів у сфері науково-дослідницької діяльності та розвитку їх творчих здібностей. Важливою складовою конкурсу є пропаганда управлінських знань в області культури і мистецтва. Основною метою є забезпечення взаємодії вищої і середньої школи в рамках поглиблення професійної спрямованості майбутніх випускників кафедри менеджменту. До участі в конкурсі запрошуються учні 9-11 класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів Луганська та області.

15 січня у Кремінській районній бібліотеці для дітей на абонементі 1-4 класів з клубом «Ерудит» проведено програму «У зимовий час гра прийшла до нас». З дітьми було влаштовано цікаві конкурси та ігри під час яких дітвора пограла і в рухливі ігри, і проявили свої інтелектуальні здібності.
Година спілкування «Культурна велич В.І.Даля» до 150-річчя виходу в світ «Толкового словника» пройшла у бібліотеці-філії №2.

16 січня у відділі мистецтв ЛОУНБ ім. Горького пройшов День фахівця в новому форматі під назвою «Пушкінські образи» спільно з творчою студією «Костюм і образ» Луганської державної академії культури і мистецтв. Для фахівців відділ мистецтв підготував огляд літератури з історії костюму, російських балів та пізнавальну виставку. Експозиція складалася з книг по костюмам, любовної лірики, критичних заміток, яскравих ілюстрацій Олександра Пушкіна з альбомів російських художників, аудіокниг з творами російського поета і прозаїка, електронної енциклопедії, відеозаписів екранізації повісті «Метель» по О.Пушкіну, нотних видань. Викладачі та студенти під керівництвом зав.кафедрою художнього моделювання одягу ЛДАКМ Марини Вороніної представили дефіле в костюмах Пушкінської пори, відеопрезентацію жіночих образів: Наталії Гончарової, Тетяни Ларіної і Анни Керн, а також інформацію з бального етикету, використання віяла як символу спілкування. Також прозвучали поетичні рядки Пушкіна у виконанні поетеси, літератора, журналіста газети «Голос Донбасу» Любов Парамоненко, поетеси Людмили Морозової, поета Володимира Кононенка, а також романси російських композиторів у виконанні студентки ЛДАКМ Ангеліни Сербської.
У Єпіфанівській бібліотеці-філії №12 Кремінського району було організовано годину народознавства «Звичаї та обряди мого народу» в рамках засідання клубу «Надвечір’я». Учасники заходу ознайомились зі святами зимового циклу, повір’ями, пов’язаними зі святами.

17 січня на абонементі 5-9 класів Кремінської районної бібліотеки для дітей провели бесіду «Шкідливі звички». Дітей ознайомили з книжковою виставкою-експозицією «Твоє здоров’я в твоїх руках», де було представлено літературу по рубриках: «Здоровий спосіб життя», «Скажи ні наркотикам», «Спасибі не курю, не п’ю», «Поради народної медицини». В інформаційно-ресурсному центрі було показано мультиплікаційній фільм «Планета вредных привычек», після перегляду якого діти висловили свої думки щодо побаченого та почутого.
У читальній залі Центральної районної бібліотеки Кремінної пройшла презентація книжково-ілюстративної виставки «Квіткова феєрія», яка мала розділи «Квіти в саду», «Квіти в вашому домі», «Квіти в декоративно-ужитковому мистецтві» та «Флористика».
Засідання у клубі «Сучасник» на тему «Новий рік – нові плани, нові можливості» відбулося у ПК ім. «Молодої гвардії» Краснодону.

18 січня у Кремінській Центральній районній бібліотеці була оформлена та презентована користувачам бібліотеки інформаційно-книжкова виставка «Історичний крок єднання» до Дня Соборності України. На виставці представили історичну літературу та науково-популярні видання з означеної теми. Протягом тижня у Районній бібліотеці для дітей проводилося знайомство читачів і відвідувачів бібліотеки з книжковою виставкою-експозицією «Твоє здоров’я в твоїх руках».

21 січня Луганський міський голова Сергій Кравченко відвідав майстерню судомоделіста, Заслуженого майстра народної творчості України В'ячеслава Козака, автора унікальних шедеврів з дерева - моделей старовинних кораблів. Під час зустрічі з мером художник показав одну зі своїх нових грандіозних робіт - це два різьблених панно «Весна» і «Осінь». Обидва твори є точними, хоча і зменшеними в 3,5 рази, копіями двох деталей декору королівської галери Людовика XIV. На створення панно у нього пішло 7 років.
Цього дня у відділі мистецтв Луганської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася творча зустріч учнів ЗОШ №20 з актором Луганського академічного обласного російського драматичного театру ім. П.Б. Луспекаєва Іваном Долгим, приурочена до 150-річчя з дня народження видатного театрального діяча К.С. Станіславського.
У Рубіжному в концертному залі дитячої школи мистецтв провели музично-теоретичну вікторину «Розумниці і розумники», в якій брали участь 3 команди старших класів. Учасники команд проявили свої знання, кругозір, ерудицію, музичну пам'ять, логічне мислення, пізнання не тільки в музиці, а й інших видах мистецтва. У вікторині брали участь також учні молодших класів, які підготували музичні загадки командам.

22 січня у Луганську відбулась прем'єра повнометражного художнього фільму «Шанхай», знятого молодим луганським режисером, випускником ЛДАКМ Іллею Книш. Фільм повністю був знятий в Луганську, а головні ролі в ньому виконали заслужений артист України Олександр Редя і актор Луганського українського музично-драматичного театру Дмитро Іванов. За сюжетом фільму п'ять молодих людей відправляються з Москви в якийсь провінційний місто. Їх мета - зібрати 5 тисяч чоловік на мітинг. По ходу дії стає зрозуміло, що хоч всі дії проходять в знайомих луганських «декораціях», автори явно хотіли показати сучасну Росію.
Учасники студентського театру «Симфонія душі» Луганського національного університету ім. Т. Шевченка представили на суд глядача результати своєї тривалої творчої роботи. Постановка театру «Легке дихання», яка і стала творчим звітом хлопців, - це добірка дуже зворушливих прозових творів українських письменників про любов. Дванадцять композицій об'єдналися в одне подання з діалогами і монологами.
У клубі с. 2/9 відбувся круглий стіл «Ми єдині» до Дня Соборності та Свободи України. У краснодонській бібліотеці-філії №2 організували літературний вернісаж «Виховання історією» також до Дня Соборності України.
У клубі «Щит і меч» до Дня Соборності та Свободи України провели круглий стіл «Соборна моя Україно!» у ПК ім. «Молодої гвардії» м. Краснодон.
У читальній залі Центральної районної бібліотеки була проведена історико-інформаційна година «Історичний крок єднання», завітали студенти Кремінського медичного училища під керівництвом заступника директора з виховної роботи Т.М. Ратушної. А в районній бібліотеці для дітей з читачами провели урок історії «Україна соборна незалежна держава», метою якого було поглибити знання учнів про історію виникнення свята, ознайомити з цікавими фактами про Україну, виховати патріотичне почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України. В інформаційно-ресурсному центрі було показано документальній фільм «Соборність України». Для закріплення матеріалу було проведено інформаційно-літературну гру «Цікава Україна».
У Красноріченській дитячій бібліотеці-філії №4 організували годину історичного календаря «Соборність і злагода – умови процвітання України» до Дня Соборності України.
Протягом тижня в усіх бібліотеках-філіях Кремінського району було  оформлено тематичні полиці «Україна вільна та сильна», «Україна під стягом Соборності», книжкові виставки «Соборність України: від ідеї до сьогодення», «Нас навіки поєднали».

23 січня у Рубіжанській дитячій школі мистецтв відбулося свято для першокласників фортепіанного відділу «Юний піаніст». Маленькі піаністи поринули в казковий світ музики, продемонстрували свої знання, відгадуючи загадки на музичні теми і, вперше вийшли на сцену, як справжні артисти. Кожен першокласник виконав свою улюблену п'єсу.
У Кремінській Центральній районній бібліотеці, бібліотеках-філіях району було оформлено літературний календар до 230-річчя від дня народження Стендаля, французького письменника.

24 січня у Центрі російської культури і літератури Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Горького відбувся вечір пам'яті «Володимир Висоцький: людина, поет, актор», присвячений 75-річчю з дня народження. Легендарні пісні і вірші прозвучали цього вечора у виконанні студентів Політехнічного коледжу, луганських бардів, шанувальників і активних читачів бібліотеки.
В літературній вітальні Кремінської центральної районної бібліотеки зібралися шанувальники творчості В.Висоцького та любителі бардівської пісні студенти Кремінського медичного училища, щоб за чашкою чаю згадати Володимира Висоцького в літературно-музичному кафе «Жила талановита людина…», ознайомитися з творчістю відомого барда, поета, актора театру та кіно. До заходу заввідділом обслуговування ЦРБ, Т.В.Квітко, була підготовлена яскрава інсталяція, яка відразу ж допомогла поринути у світ далеких 60-70-х років. Безліч різноманітних майстерно розміщених портретів Володимира Висоцького створили враження тумби з театральної афіші. Гітара, запалена свічка, грамплатівки, книги поета створили єдиний простір світу знаменитого барда.
У Кремінській районній бібліотеці для дітей для учнів 1-го класу ЗОШ №2 проведено віртуальну туристичну подорож «Кремінщина - оазис Донбаса». Дітям підготовили та показали мультимедійну презентацію «Кремінщина - оазис Донбаса», яка містила матеріали про історію, пам’ятки та видатні постаті Кремінщини. Зроблено подорож по книжковій виставці-рушнику «Кремінщина» та ознайомлено дітей з творчими роботами учнів шкіл міста «Сторінками червоної книги Кремінщини», «Мій рідний край - моя маленька батьківщина». Для закріплення матеріалу з дітьми провели хвилинку-вікторинку «Кремінщина - мій рідний край».

25 січня у Луганському національному університеті ім. Т.Шевченка відбулася лекція-концерт, присвячена ювілеям російських композиторів - 200-річчю з дня народження Олександра Даргомижського та 180-річчю з дня народження Олександра Бородіна. Твори і найбільш цікаві моменти біографій композиторів представили для глядачів в незвичайному форматі - лекції супроводжувалися звучанням живої музики, і за допомогою спеціального проектора транслювалися витяги з архіву виступів світових зірок. Організатори за допомогою живого виконання і використання мультимедійних презентацій надали можливість студентам і школярам Луганська дізнатися музику різних стилів і епох. Подія поєднала в собі музичне мистецтво, таланти кращих солістів та ретроспективи. Для слухачів виступили різні хори і ансамблі, а також лауреати Міжнародних конкурсів і фестивалів.
До ювілею поета і барда Володимира Висоцького у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва відкрилася виставка. Тут представили збірки його віршів, журнальні та газетні статті з ілюстраціями і фотографіями.
У клубі аматорів мистецтва у Краснодонському ПК ім. «Молодої гвардії» влаштували тематичний час «Місце зустрічі змінити не можна», присвячений пам’яті В.Висоцького.
В Рубіжному рамках «Дитячої філармонії» для дітей молодших класів середньої школи № 2 була проведена лекція-концерт «Барвистий світ пісні». Викладач сольного співу Надія Пшенична розповіла про пісенні жанри, різні стилі і напрямки. Учні відділення сольного співу виконали різнохарактерні твори соло, дуети, тріо та ансамбль. Маленькі слухачі активно брали участь у бесіді, відповідали на питання. А артисти, багато з яких є лауреатами міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських конкурсів, з великим задоволенням продемонстрували свої вміння.
Нічні клуби Луганська цього дня, в неофіційний день студента, традиційно влаштували тематичні вечірки. Всіх красивих і яскравих, справжніх і колишніх студентів запросили в клуб «Бархат» на студентську вечірку «Tanya'sDay». У клубі «Таис» всім Тетянам цього дня був гарантований безкоштовний вхід за умови пред'явлення документа, а також цікаві конкурси та призи.
За ініціативою Луганської міської організації «Молоді регіони» та Відділу Луганської міської ради з питань сім'ї та молоді з розмахом було відсвятковано Тетянин день в Луганську. На базі розважального комплексу «Колизей» відбулася студентська вечірка. Учасниками заходу стали студенти вищих навчальних закладів міста та представники органів студентського самоврядування. На святі для студентів були підготовлені різні конкури. Також, свою майстерність продемонстрували колективи студентської молоді.

29 січня в конференц-залі відбулася презентація книги Івана Переверзіна «Вибране», голови правління Міжнародної співдружності письменницьких спілок (м. Москва) в перекладах Л. І. Цай, Д. Щербина. Всі твори у збірці подано з паралельними текстами - російським (оригінальним) та українським (в перекладі) Дмитра Щербини та Любов Цай. На презентації книги були присутні письменники, поети, літератори, викладачі-словесники, журналісти. У затишній невеликій компанії говорили про Івана Переверзіна, тонкощах перекладу, поезії. Члени Міжрегіональної спілки письменників України Любов Цай і Людмила Дєєва читали вірші Івана Переверзіна на українській і російській мовах. Володимир Спектор нагородив Любов Цай дипломом і медаллю літературної премії імені Володимира Сосюри, почесним дипломом лауреата Всеукраїнського літературного конкурсу «КАПЛАНТІДА», присвяченого пам'яті Юрія Каплана, а також літературною премією альманаху «Свій варіант» як члена редколегії та за внесок у розвиток альманаху.
Цього дня студенти Луганського національного університету ім.Т.Шевченка, які приїхали на навчання з Іраку, представили виставку картин «Іракська мозаїка». 8 хлопців, серед яких студенти та магістранти кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Інституту культури і мистецтв ЛНУ створили близько 35 художніх робіт на тему батьківщини. Головна сюжетна лінія творів - життя людей Іраку, їх праця, ремесло, умови існування, краса навколишньої їхньої природи.
В читальній залі Центральної районної бібліотеки була проведена історично-інформаційна година «Історичний крок єднання», на яку завітали студенти Кремінського медичного училища під керівництвом заступника директора з виховної роботи Т.М. Ратушної.
У Сєвєродонецьку почав працювати проект по «звільненню» книг -  стартував світовий рух по вільному обміну книгами, буккроссинг. Просуванням зайнялися громадські організації «Центр креативних технологій» і «Сєвєродонецьке агентство розвитку громади» (САРГа). Активістами організацій розроблено соціальний проект «Буккроссинг в Сєвєродонецьку - 2013». 30 січня в приміщенні САРГа відбулася презентація соціального проекту, там же була відкрита перша в місті полиця вільних книг. У подальших планах волонтерів, які реалізують проект, організація подібних полиць в різних громадських місцях: бібліотеках, магазинах, підприємствах, навчальних закладах, словом скрізь, де подібна ідея може знайти відгук і підтримку. Практично всі відвідувачі презентації забрали читати додому. Багато хто з присутніх приносили з собою книги зі своїх домашніх бібліотек для участі в проекті. В ході презентації заявили про своє приєднання до проекту міська публічна бібліотека, профспілкова бібліотека ПрАТ «Азот», центральна міська бібліотека для юнацтва, книжковий супермаркет «Буклет».

31 січня у Краснодонській художній школі провели тематичну бесіду до 140-річчя з дня народження видатного художника, архітектора, графіка Василя Кричевського.
Вчитальному заліКремінськоїцентральної районної бібліотекибуло проведеноісторико-інформаційну годину «Історичний крокєднання», якийвідвідалистудентиКремінськогомедичногоучилища.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2014